Ameliyatsız Yüz ve Vücut Germe

Hıfu Nedir?

Hıfu non-invazif ve gelişmiş ameliyatsız toparlama teknolojisidir; Hıfu diğer lazerler gibi ışık kullanmaz, odaklı ses dalgalarıyla çalışan bir metoddur. Doublo ile ameliyatsız yüz ve vücut germe işleminde ses dalgaları kullanılarak tek seansta cildin alt katmanlarındaki kolajen üretiminin tetiklenmesi, ciltte sıkılaşma ve lifting sağlanır.

Endikasyonları nelerdir?

- Doğal yüz liftingi

- Kaş kaldırmada patentli - Alın kırışıklıklarını azaltma
- Gıdı ve boyun toparlama
- Kırışıklık tedavisi
- Sarkan kol içleri
- Dış bacak ve iç bacak düşüşleri
- Karın bölgesi gevşekliği
- Nazolabial çizgi derinliğinde azalma
- Yanak toparlama
- Yüz ovalinde hat belirler

Kimlere doublo terapi uygulanır?

İnsan yaşlandığında cilt ve cilt dokuları da yaşlanır. Ciltteki fibroblast ve kolajenli beraber cildin bir çok fonksiyonu azalır. Bu süreçte cilt elastikiyetini kaybeder ve volum kaybı yaşar.

Fakat günümüz şartları artık yaşlanmayı beklemeden çözüm yolları üremekte ve son teknoloji kullanılmaktadır.

Dolayısıyla yaş sınırı olmaksızın doğru tedavi teşhisi konduğu takdirde her yaşa uygulanabilir.

Doublo ile cilt gençleştirme ve germe hangi bölgelere uygulanır?

Yüz ovalitesinde kaybı olan, çene çizgisinde (jawline) bozulma ve sarkma olan hastalarda, yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacı ile boynuna, kaş kaldırmak amacı ile kaş-alın bölgesine, göz dışı ve alt kısımdaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, kol içi sarkmalara, iç bacak - dış bacak bölgesindeki düşüşlere ve karın bölgesindeki gevşek dokunun toparlanmasında endikedir.

Uygulama ne kadar zaman alır?

Ultrasound ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-75 Dk. arasında değişmektedir.

Doublo ile cilt germe tek seanslık bir uygulamadır. Kişi eğer tekrar yaptırmak ister ise en erken 6 ay en geç 2 yıl içerisinde tekrarlanabilmektedir.

Doublo ile cilt gençleştirme güvenli bir yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır. Türkiye'de bin üstü klinik vak'a yapılmış tek sistem doublo terapisidir.

Uygulama ağrılımıdır?

Uygulama esnasında hastalar hissettikleri acıyı genellikle 'sıcak iğne batması' olarak ya da hafif ısı hassassiyeti olarak tanımlamaktadır. Odaklı ultrasound tekniği olduğu için üst dokuda hiç bir sızı hissedilmediğinden anesteziye ihtiyaç duyulmamakdadır. Hatta kişinin sosyal yaşamını etkilemeyeceğinden günlük yaşantısına dönebileceği güvenli bir tedavi yöntemidir. Ciltte yanık, leke vb. ciddi yan etki oluşturmaz.

Doublo ile cilt gençleştirmenin sonuçları ne zaman sonra çıkmaktadır?

Uygulamadan hemen sonra akut bir iyileşme gözlemlenebilir. Etki her geçen gün daha belirginleşir. Yara iyileşme mekanizmasını göz önünde bulundurursak üç ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar. Doublo hifu odaklı yüksek frekanslı ultrasound işlemi kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süre kalıcılık taşımaktadır.

Ultrasond nedir?

İnsan 16-20 khz aralığındaki ses dalgalarını duyabilir. 20 khz ve üzeri ses dalgaları yüksek frekanslı ultrasounddur. Oluşturulan ultrasound enerjisi maksimum odaklanma noktasında termal enerjiye dönüşerek cildin üst tabakasına zarar vermeden istenilen doku derinliğine yani smas fascai tabakasına odaklanmakta ve üzerinde termal koagülatif alan oluşturmaktadır. Deri altındaki bu ısı ortalama 60-70 cantigrad drecedir ve bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturmaktadır.

Doublo ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?

Doublo ile yüz, boyun ve vücut başlıklarıyla hedeflenen uygulama bölgelerinde cildiln 1,5 mm - 3mm - 4,5mm - 13mm altına odaklanmış yüksek frekanslı ultrasound dalgalara ulaşır ve kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturur.

İşlem esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cerrahi operasyona gerek kalmadan. ağrısız, acısız, sarkmış cilt ve dokular yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde toparlanır, kırışıklıklar azalır. Yanma, pigmentasyon gibi yan etkiler olmadan her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır.

Doublo ile cilt gençleştirme ve germe hangi bölgelere uygulanır?

Yüz ovalitesinde kaybı olan, çene çizgisinde (jawline) bozulma ve sarkma olan hastalarda, yanaklara, gıdı bölgesinde sarkmayı düzeltmek amacı ile boyuna, kaş kaldırmak amacı ile kaş-alın bölgesine, göz dışı ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, kol içi sarkmalarına, iç bacak - dış bacak bölgesindeki düşüşlere ve karın bölgesindeki gevşek dokunun toparlanmasında endikedir.