Prp ile Cilt Gençleştirme

PRP (Platellet Rich Plazma ) yani trombositten zengin plazma cilt gençleştirmede kullanılan en yeni yöntemlerden birisidir. Trombositler büyüme faktörlerini , kök hücreleri , proteinleri barındıran çok önemli hücrelerdir.Trombositten zengin plazma cilde yüzeysel enjeksiyon ve püskürtme teknikleri ile uygulandığında ciltteki bozulmuş tüm yapıları onarmaya başlar.Cilde esnekliğini veren ve zamanla eksilen kollojen liflerin yenilenmesini sağlayarak cildin daha esnek , gergin ve parlak bir görünüm almasına neden olur.

PRP yöntemi ciltte toparlanmaya , ince kırışıklıkların yok olmasına , lekelerde azalmaya neden olacak çok önemli bir gençleştirme sağlar.PRP yöntemiyle hastadan 10-15 cc kan alınır , alınan kan özel bir kit vasıtasıyla santrifüj edilerek pür PRP haline getirilir.Elde edilen bu değerli plazma cilde ufak iğneler ile yüzeyel enjeksiyonla verilir.Uygulama yaklaşık 30 dakika sürer.Öncesinde hastaya krem ile yüzeyel bir anestezi uygulanır.

PRP yönteminin en önemli avantajlarından biri de sadece kişinin kendi kanı kullanıldığından çok güvenli olmasıdır.PRP ile cilt gençleştirme işlemi 4 – 6 hafta aralıklarla 2 – 4 seans uygulanır.